21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Başvuruları Başladı


Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10 – 17 Mayıs tarihleri arasında 21. kez gerçekleşecek. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 21. senesinde ulusal ve uluslararası “uzun”, “kısa” ve “belgesel” film kategorilerinde başvuruları beklemektedir.

1998 yılından bugüne Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali sinemanın görsel gücünden yararlanarak kadının toplumsal konumunu sorgulamayı, bu konudaki tartışmaları beyaz perde aracılığıyla yaygınlaştırmayı, kadın sinemacıların birbirleriyle ve sektördeki diğer kadınlarla buluşmalarına aracılık etmeyi hedefler. Uçan Süpürge bu sene de yine farklı kategorilerden başvuracak kadın yönetmenlerin filmleri ile Türkiye sinemasına katkı sağlayacak yapımları teşvik edecek. Ayrıca Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip olan dünyadaki ilk kadın filmleri festivali olması kadın yönetmenlerimize uluslararası bir başarı sağlama olanağı sunuyor.

  1. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne 23 Ocak – 25 Mart 2018 tarihleri arasında http://www.ucansupurge.org.tr/basvuru adresinden başvuru yapılabilecektir.

UÇAN SÜPÜRGE VAKFI

Adres: Nenehatun Caddesi Şairler Sokak No: 7/4 Gaziosmanpaşa-Ankara

Tel: 0312 426 97 12

Mobil: 0533 762 31 17

Mail:   info@ucansupurge.org.tr

festival@ucansupurge.org.tr

Web:    www.ucansupurge.org.tr

Facebook:  https://www.facebook.com/ucansupurgefestival/

Twitter:    https://twitter.com/ucansupurgevkf

Instagram:  https://www.instagram.com/ucansupurgevakfi/