YÖK İnternet Destekli Eğitim Portalı İle Yabancı Dilinizi Geliştirin!


Sosyal bir destek projesi olan Yükseköğretim Kurumları Internet Destekli Eğitim Portalı, öğrenciler kendilerini ve yabancı dil becerilerini geliştirmelerini ve eğitimlerini farklı kaynaklarla desteklemelerini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir.

YÖKİDE Nedir?
Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı çalışması eğitim alanında bir sosyal destek projesi olarak ortaya çıkmış ve eğitimde e-dönüşüm politikası kapsamında geliştirilmiştir.

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı ile web-tabanlı uzaktan eğitim alanında gelişen Bilgi ve İletişim teknolojilerinin sunduğu alternatif eğitim ortamlarından yararlanılarak öğrencilerin yabancı dil eğitimlerine katkıda bulunulması amaçlanılmaktadır. Öğrenciler bu platform içerisinde sunulan yabandı dil kaynaklarından ve hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklardır.

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı 6 Kasım 2012 – Salı günü itibari ile tüm üniversitelerin kullanımına açılmıştır.

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı giriş yapmak isteyen öğrenciler “Öğrenci Kayıt” bölümünden kayıt olarak sisteme anında erişim sağlayabilirler.

Ayrıtılar için: http://ide.yok.gov.tr/