Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı


Orta_Karadeniz_OKA_Kalkinma

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile 2016 Yılı Teknik Destek Programının ilk döneminde uygulanacak olan projenin sözleşmesi imzalanmıştır.

TR83 Bölgesi Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri Amasya, Tokat,Çorum , Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi, OMÜSİGEM, SAMSİAD ve MEDİKÜM işbirliğiyle kurum çalışanları ve yöneticilerine yönelik olarak düzenlenecek STK ve Kamu Kurumlarında “Sistematik ve Yaratıcı Problem Çözme ve Verimlilik” konulu eğitim ve çalıştay ile kurumsal kapasitenin yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Bölge kalkınması için önemli fırsatlar sunan Teknik Destek programımızın ikinci dönem başvuruları 30 Nisan 2016 tarihine kadar devam etmektedir. Program hakkında ayrıntılı bilgiye http://oka.org.tr/Documents/2016%20TD%20Rehberi.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların başvurabildiği programın amacı; bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında bir takım sorunlarla karşılaşılan çalışmalarına destek vermektir.
Toplam kaynak: 250.000 TL
Azami destek tutarı: 15.000 TL
KAYS üzerinden son başvuru tarihi: 30.12.2016 Cuma Saat 17:00
Proje dosyası için son teslim tarihi  :30.12.2016 Cuma Saat 17:00

Bir cevap yazın