İnternetten Ücretsiz İngilizce Öğrenebilir, İngilizcenizi Geliştirebilirsiniz!


İnternetten ücretsiz İngilizce öğrenmek ya da ingilizcenizi geliştirmek isterseniz, Amerika’nın Sesi radyosunun internet sitesinden yararlanabilirsiniz!

ALIŞTIRMALAR

Günlük hayatta kullanabileceğiniz İngilizce konuşma örnekleri, özel terimler ve kullanımları bu sayfaya tıklayarak okuyabilir, dinleyebilir ve hatta kendi kendinize tekrarlayabilirsiniz. Başlangıç, orta ve ileri düzeyde konuşmalar içeren alıştırmaları yaparak İngilizce bilginizi üç seviyede geliştirin!

Alıştırmalar sayfası için tıklayınız

NEW DYNAMIC ENGLISH

İngilizce NEW DYNAMIC ENGLISH dil dersleri, Amerikan yaşamı ve kültürünü tanıtmayı amaçlıyor. Bir radyo belgeseli olarak hazırlanan dizide, program sunucularının konuşmalarını dinleyerek İngilizce bilginizi geliştireceksiniz. Dersin önemli bir bölümünde iş hayatında kullanılan konuşmalar ve alıştırmalar yer alıyor. Bu konuşmalarla iş hayatında gereken incelikleri öğrenecek ve tekrarlayacaksınız.

New Dynamic English sayfası için tıklayınız.

English For Teachers

Amerika’nın Sesi tarafından İngilizce öğretmenleri ve İngilizce öğrenenler için hazırlanan derslerde İngilizce öğretmenleri ve öğrencileri olarak İngilizce’nin püf noktalarını görecek, dil bilginizi geliştirme imkanı bulacaksınız!

English For Teachers sayfası için tıklayınız.

English USA

English USA dil dersinde günlük konuşmalarda kullanılan temel yapıları öğreneceksiniz. Bu derste radyoda, televizyonda ya da filmlerde duyduğunuz İngilizce konuşmalarla dil bilginizi genişletebilirsiniz. Amerika’nın Sesi muhabiri Martin Learner, çeşitli kentlere seyahat edecek, çeşitli meslek sahipleriyle tanışacak. Bol bol tekrarlama ve pratik yapma imkanı bulacaksınız.

English USA sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

WORDBOOK (Büyük Sözlük)

İngilizceyi keşfedin! Etkileşmeli sözlüğü açın ve sözcükleri ve anlamlarını dinleyin. Her kelimenin tanımını ve bir cümlede nasıl kullanıldığını görebilir, örnek cümleleri dinleyebilirsiniz.

IDIOM DICTIONARY

Amerika’nın Sesi’nin hazırladığı bu interaktif bölümde Amerikan deyimlerini ve anlamlarını öğrenebilirsiniz. Her deyimin anlamı, kullanımını tekrarlayın, örnek diyalogda nasıl kullanıldıklarını görün.

BUSINESS WORDBOOK

Bu interaktif bölümle İş İngilizcenizi geliştirmeniz artık daha kolay! İş ortamında, toplantılarda, sözleşme ve yazışmalarda kullanmanız gereken İngilizce ile ilgili her şeye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

HEALTH WORDBOOK

Bu interaktif platformla sağlık konusunda bilmediğini İngilizce kelime kalmayacak. Sağlık konusunda ihtiyacınız olan her kelime HEALTH WORDBOOK’ ta!

WORDBOOK sayfalarına ulaşmak için tıklayınız.