Genç Yeşilay İngilizce Konuşma Kulübü


gencyesilay-ingilizce

Genç Yeşilay ekibi, “İngilizce Konuşma Kulübü” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında gençler bir konu üzerinde İngilizce fikir alış verişi yapacak, geziler düzenleyecek, üniversitelerdeki diğer Genç Yeşilay kulüpleriyle kaynaşma fırsatını yakalayacak.

Genç Yeşilaycılar, İngilizce konuşma kulübü kuruyor. Global dünyanın en temel ve zorunlu ihtiyaçlarından biri olan yabancı dil konusunda pratik yapılmasını, dilin konuşulabilir düzeye getirilmesini sağlamak amacıyla konuşma kulübünü kuran Genç Yeşilay ekibi, proje kapsamında da bir dizi etkinlik düzenleyecek. Üniversitelerdeki Genç Yeşilay kulüp öğrencilerini de bir araya getirecek olan bu projede; “İstanbul’da turist olmak” sloganıyla çeşitli geziler düzenlenecek, İstanbul’un tarihi mekânları İngilizce keşfedilecek.

Son zamanlarda üniversitelerde büyük bir atağa geçen ve şu ana kadar Türkiye genelinde 70 üniversitede yapılanmaya giden Genç Yeşilay, yurtdışı hareketlilik programlarını da gerçekleştirecek. Yapılacak olan bu projelerde görev alacak gençlerin yabancı dillerini etkin kullanmalarını sağlamak amacıyla da hayata geçirilecek oln Konuşma Kulübü’nde pratik dil geliştirmenin yanı sıra uzmanlar tarafından teorik dersler de verilecek. Böylece yurtdışı değişim programlarında gençlerin aktif rol alması sağlanacak.

Katılımın ücretsiz olduğu İngilizce Konuşma Kulübü’ne başvurular internet üzerinden sağlanan başvuru formu doldurularak ya da facebook/gencyesilayci sosyal medya hesabı üzerinden yapılabiliyor.

Kaynak için tıklayınız.

Bir cevap yazın