Çocuk İstismarına Dur De Çalıştayı


çalıştay_raporu

Nirengi Derneği, 26 Mayıs 2016 tarihinde, Mersin’de ilgili kamu kuruluşları, stk temsilcileri ve akademisyenleri bir araya getirerek “Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De!”başlıklı bir çalıştay düzenledi.

Çalıştayın ilk bölümünde Sosyal Hizmet Uzmanı,Nirengi Derneği Programlar Koordinatörü Zeynep Türkmen Sanduvac’ın moderatörlüğünde Adli Tıp Uzmanı ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Koruma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halis Dokgöz, Mersin Başsavcı Vekili Ali Ergen, Nirengi Derneği Başkan Yardımıcısı Uzman Psikolojik Danışman Ayşe Gür Turaboğlu ve Mersin Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Ece Kovan’ın katılımıyla çocuk ihmal ve istismarının hukuksal ve psiko-sosyal boyutunun ele alındığı bir panel düzenlendi.

Çalıştayda Nirengi Derneği başkanı Solmaz Havuz ve başkan yardımcısı Ayşe Gür Turaboğlu tarafından çocuk ihmal ve istismarında vaka yönetimi konusunu içeren bir sunum gerçekleştirdi ve ardından katılımcıların görüşlerini aktif bir katılımla paylaştığı grup çalışmaları ile devam etti.

Çalıştay raporuna ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın