Birleşmiş Milletler Konut ve Sürdürülebilir Kentleşme Konferansı


habitat_3

Birleşmiş Milletler Konut ve Sürdürülebilir Kentleşme Konferansı (Habitat III) 17 – 20 Ekim 2016 tarihleri arasında Ekvador’un başkenti Quito’da gerçekleştirilecektir. Konferansın en son hazırlık toplantısı olan PrepCom3 toplantısı ise 25 – 27 Temmuz 2016 tarihleri arasında Endonezya’nın Surabaya kentinde yer alacaktır.

PrepCom3 ve/veya Habitat III toplantılarına katılmak isteyen ve ECOSOC Danışman Statüsü’ne ya da Habitat II konferansına akreditasyonu bulunmayan, sivil toplum kuruluşları, özel sektör temsilcileri, uluslararası ve ulusal organizasyonlar, yerel yönetimler ve üniversitelerin, 2 Mayıs 2016 tarihine kadar özel akreditasyon başvurusu yapmaları gerekmektedir. Özel akreditasyon için başvurularınızı http://bit.ly/20CDzik linkinden yapabilir ve başvurular hakkında detaylı bilgiye konferansın resmi sitesinden (https://www.habitat3.org) ulaşabilirsiniz.

PrepCom3 toplantısında konut ve kentsel gelişme hakkında yan etkinlik düzenlemek isteyen kurumların (kurumsal ya da ortaklı olarak) 15 Mayıs 2016 tarihine kadar habitat3prepcom3@un.org adresine mail atmaları gerekmektedir. Yan etkinlikler konusunda detaylı bilgiye http://bit.ly/23VUezl adresinden ulaşabilirsiniz.

Habitat III konferansında kurumlar 3 adet alternatif girişimde bulunabilirler. Bunlar yan etkinlik, ağ kurma (networking) ve sergi katılımlarıdır.

Habitat Derneği olarak 17-20 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Habitat III Konferansına sivil toplum kuruluşlarının katılımını önemsiyoruz ve öneriyoruz.

Habitat Derneği olarak, PrepCom3 ve Habitat III etkinlikleri için sivil toplum kuruluşları ve Habitat III sürecinden sorumlu bakanlık olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da katılımıyla bir toplantı yapmayı önemsiyoruz. Konuyla alakalı bilgi için Habitat Derneği’nden Semiha Turgut’a (semiha@habitatdernegi.org) ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Habitat Derneği web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın